fbpx

Üks võti, kuidas tervendada kogu oma elu

Oneness University ja Kuldse Ajastu liikumise asutaja ning vaimne õpetaja Sri Bhagavan on 1989. aastast aidanud miljonitel inimestel virguda. Tema ning tema abikaasa Sri Amma põhiline eesmärk on vabastada inimkond kannatustest ning liikuda seeläbi uude ajastusse.

Sri Bhagavan viibib väga kõrgetes vibratsioonides ning on aastate jooksul jaganud palju kergeid, kuid sügavaid õpetusi, mis kõik suunavad inimesi nende probleemidest välja – konfliktist ühtsuseni. Sri Bhagavan on korduvalt rõhutanud, et üks olulisimaid samme arengu teel on suhete tervendamine. Suhete parandamine on võti, mis tervendab kogu sinu elu.

 

“Nii kaua, kui sa ei tea, kes sa oled, sa ei saa ennast vastu võtta.

Kui sa ei võta end vastu, sa ei saa ennast armastada.

Kui sa ei armasta iseennast, sa ei saa armastada teist.

Kui sa armastad teist, siis on olemas suhted.

Ja elu on suhted.”

– Sri Bhagavan

 

Elu on suhted.

Selles elus saame end positsioneerida üksnes läbi suhete, mis meil on. Me samastame end inimeste, olukordade, asjade ja tegevustega ning selles ei ole midagi väära. Kui võtta sinu enesetutvustusest ära sinu pere, töö, hobid, meeldimised ja põhimõtted, siis mis jääb alles? – Tühjus.

 Kogu elu on suhe. Sinu suhe teiste inimestega, asjadega, olukordade ja tegevustega ning ennekõike iseendaga. Kui kasvõi ühes suhtes on konflikt või valu, tajume automaatselt lahkheli kogu elu suhtes. Tihti me lihtsalt ei pane seda tähele.

 

Elu on müstiline kogemus, mis peegeldab sulle seda, kes sa oled. Probleemsed suhted ei ole karistus, vaid võimalus kasvada.

 

Sri Bhagavan: Ei ole vahet, milline on teine inimene. On oluline vaid see, mis toimub sinu sees. Sa ei pea pingutama selleks, et parandada suhteid. See on viga, mida paljud inimesed teevad.

Sul ei ole tarvis muuta teist inimest või muuta suhet, sa pead üksnes töötama iseenda kallal. Tegelik probleem on sinus eneses. Sa ei tea, kes sa oled ning pidevalt põgened iseenda eest. Sa ei taha näha seda, kes sa tegelikult oled. Sul on olemas “varimina” – 90% sinu mõtetest on vaiba all peidus. Sa ei ole neist teadlik. Need on mõtted ja emotsioonid, teatud teod, mida oled sooritanud, millest sa ei julgeks kellelegi rääkida.

See osa sinust on sinu sees sügaval peidus ning see on ka kõikide sinu probleemide allikas. Siis kui sa hakkad nägema, mis seal on, võtma seda vastu, armastama seda ja mitte andma hinnanguid iseendale – kui sa lihtsalt hakkad nägema seda, mis seal on, siis sinu suhted teiste inimestega paranevad automaatselt. Selleks ei pea väliselt midagi tegema. Need suhted paranevad automaatselt, kuna probleeme tekitavad need 90%, mitte see, mis sulle tundub.

Seega lasku sügavale iseendasse. Mitte oma abikaasasse, poega või tütresse. Tööta enda kallal ja kui sa võtad ennast vastu, võtad vastu need 90%, mis sulle enda juures ei meeldi, siis sinu suhted paranevad automaatselt. Teine inimene on kõigest sinu peegel.

 

Kuidas võtta ennast vastu sellisena, nagu sa oled?

Sri Bhagavan: Tuleb jääda faktida, et sa ei võta ennast vastu, et sa ei armasta iseennast. Ära liigu selle tõe juurest kõrvale. Ei ole tarvis proovida ennast armastada või vastu võtta. Tuleb vaid jääda tõega.

Tuleb mõista Ühtsuse (Oneness) olemust. Ühtsus ei ole filosoofia, psühholoogia, kontseptsioon või usk. See ei ole psühhoanalüüs või mingi tehnika ega ole religioon. Kui kirjeldada Ühtsust ühe sõnaga, siis see oleks “jää sellega, mis on / hoia sellest kinni” (“to hold”).

Oletame, et su abikaasa teeb sulle haiget, siis Ühtsus õpetab: “Miski juhtub sinu sees, palun jää sellega.” Selleks, et millegagi jääda, ei ole vaja filosoofiat, psühholoogiat, mingit tehnikat või raamatut. Proovi jääda sellega, mis toimub sinu sees, mis see ka ei oleks. Kui sa jääd sellega, mis praegu sinu sees toimub, siis nägemine ja läbielamine hakkab juhtuma iseenesest.

Seega esimene asi on jääda sellega, mis on, siis iseenesest sa hakkad enda sisse nägema ja elama läbi seda, mis tegelikult sulle valu põhjustab. Selleks ei ole vaja ei teadmisi ega pingutust.

See, mis sinu sees on, on samuti ebaoluline. Ei ole tarvis aru saada sellest, mis su sees toimub. Lihtsalt jää sellega – see on Ühtsus. Kui sa seda teed, siis sa hakkad oma elus tunnistama imesid. Sa võid proovida seda täna ja näha, kuidas sinu elu muutuma hakkab.

 

Mida annab protsess “Õnne teekond”?

Sri Bhagavan: Oluline on see, et me saaksime nende protsesside käigus muuta sinu aju struktuuri piisavalt, et sa hakkaksid jääma sellega, mis on / olema hetkes ilma pingutuseta. Selleks peab muutuma aju. Kõik muu toimub automaatselt. Me justkui kingime sulle lennupileti, sa istud lennukisse ning ta viib sind sinna, kuhu vaja.

Kui sa hakkad jääma sellega, mis on, ilma pingutuseta, siis sa hakkad päriselt kogema oma elu ja see elu ongi sinu raamat, sinu guru, missioon ja õpetaja. Sa õpid kõike ja saavutad kõike tänu sellele, et sa jääd sellega, mis on. Selleks on tarvis muuta aju struktuuri.

 

Elumuutev protsess “Õnne teekond” on tulemas juba 10. novembril.
Loe rohkem ja registreeru:
www.onenessestonia.ee

© MTÜ Ühtsuse Keskus

Carolina Daineka

 

 

Liitu meie uudiskirjaga!

0 kommentaar(i) "Üks võti, kuidas tervendada kogu oma elu"

Kirjuta kommentaar

Copyright © 2017-2019 hingekompass.ee

Setup Menus in Admin Panel

X
X
X