fbpx

Süvapuhastus kiirteel

Tee oma tempel korda – on aeg puhastuseks ruumides ning meeltes.

 

Soojade ilmadega on õige aeg võtta ette üks suurpuhastus – nimetagem seda kevadpuhastuseks. Kuigi elame kiirteel ja oleme alatasa hõivatud, on kevad just see kõige imelisem aeg vana ja ebavajaliku kõrvaldamiseks. Kevad, mis toob endaga alati kaasa tärkamise ja külvi, vajab pinnase korrastamist.  

 

Ülekuhjamine   

 

Tarbimiskiirteel ahnitseme endale sageli kokku täiesti ebavajalikke asju mõttega: „Äkki läheb ühel päeval vaja.” Elu annab sellega loobumise ja lahtilaskmise õppetunni.

Ülekuhjamisele toob lahenduse kevadpuhastus. Oleme harjunud sorteerima kappe ja viskama ära vanu riideid, jalanõusid jm, mida kindlasti enam ei vaja. Sellise sorteerimisega tuleb igaüks toime – katkised esemed lendavad prügikasti ning terved ja puhtad tuttavale või taaskasutuskonteinerisse. Kuid sellega kevadpuhastus ei piirdu. Nüüd alles tõeline koristus algab.  

 

Kas sinu kevadpuhastus hõlmab meeltepuhastust?  

 

Kui meeled on tähelepanuta jäänud ja aju pidevalt sogaseid ideid toodab, siis valitseb mõtetes korra asemel hoopis tolmukord. Korrastamata mõtted kuhjuvad hunnikusse nagu kulunud kingamäed kapinurgas.

Siinkohal on oluline mõista, et mõtetel on ääretult tugev jõud. Iga mõte manifesteerub tulevikku, lahterdades inimesed loojateks ja lõhkujateks. Negatiivseid mõtteid süleledes, kuulume lõhkujate klassi; postiivseid mõtteid heietades loojate hulka. Negatiivsus kogub enda ümber pimedat tulevikku, positiivsed mõtted aga helget olevikku. Näiteks, kui korrutame mõttes kurja, kättemaksuhimulisust ja õõnestavat mõttelõnga kui mantrat, siis kutsume oma ellu kurjad, õõnestavad ja kättemaksuhimulised olukorrad, inimesed ühes nendega. Elu hakkab sel juhul sülemiga ette kandma ebamugavusi ja raskesti lahendatavaid situatsioone. 
„Mida küsid, seda saad,” vastab universum.

 

Pane tähele oma mõtteid  

 

Kui keskendume oma mõtetes enda elu korraldamisele ja loomisele, loome küllust ja helgeid situatsioone ehk õnnestumisi. Kui oleme keskendunud teiste elude analüüsimisele, korraldamisele, võrdlemisele, ärategemisele, jõuga võtmisele, ahnitsemisele, valetamisele, petmisele või mõnele muule ebapuhtale tegevusele, siis kutsume esile konflikte ja puudust.

Elus paremini toimimiseks ja armastuse aktiveerimiseks saab võtta ette kevadise süvapuhastuse. Oleme loojad, kes oma seesmiste mõtetega loovad välise keskkonna ehk elu, mida näeme silmadega ja kuuleme kõrvadega. Seesmised mõtted on kui filmimees kinosaali tagaruumis, kust film käima pannakse. Väliskeskkond aga kinoekraan, kust filmi näeme. Seega elukvaliteet on võrdväärses sõltuvuses iseenda mõttepuhtuse või –sogasusega, oleneb millist filmi ekraanile projekteerime.  

 

Milleks ja kellele süvapuhastus?  

 

Kes on valmis vana enda elust eemaldama, laseb värske ja põneva sisse. See on nagu uue mööbli ostmine – kui vana on välja viskamata, siis uus ost tuppa ei mahu. Vähemalt mingist osast on vaja loobuda, sest vastasel korral saab ruumist täistuubitud ladu, kuhu enam sissegi ei mahu ega midagi üles leia. Kuhjunud vanakraam (loe: frustreeriv mõttelaad) hakkab omakorda tõmbama ligi tolmu (loe: negatiivseid situatsioone), mis kurnab keha. Kuid elu nautlemiseks ja terve olemiseks vajab inimene õhku ja vabadust, mitte lämmatavaid situatsioone. Niisiis meelte süvapühastuse läbinu on valmis võtma avasüli vastu kerguse kogemuse ja hea enesetunde.

Kui laseksime kõigel, mida elus kokku ahnitsenud, maha kukkuda, jääks meel paljaks. Ta avaneks kui vastsündinud laps, kes valmis jooma elunektarit ning katsetama uut ja põnevat. Erinevalt elukogenud ajust, kes kardab kaotada kaualoodud identiteeti, ei tunne laps hirmu ebaõnnestumise ees. Kindlustunde vajadusse kinnitunud aju soovib meeleliste ihade teenrina kõrvaliste isikute heakskiitu, unustades inimese sügavaheaolu.

Materiaalsel ajastul oleme eriti tugevalt kinni maises varas, suutmata mõista, et siinses elus ei kuulu meile mitte kui midagi – isegi keha on laenatud (sellest tulenevalt surma sümboliseeriv väljend „kehast lahkuma”). Maise elu lõpus tuleb, – tahame või mitte – kõik maha jätta. Miks siis eluteel kanda kaasas ebavajalikku?

Loobumishirmus muutume raske koorma all paigaltammuvateks olevusteks, kel elurõõm ja mäng elust kadunud. Tavaliselt kohtub inimene sel hetkel depressiooniga. Depressioon ja stress, mis on mängulisuse ja uudsuse vastand, jätab õige koha leidmise elus kahe silma vahele.  

 

Mis siin enam voodis lesida? – Täiskäigul edasi!  

 

Väljalt tuule püüdmise asemel soovitan nüüd ette võtta süvapuhastuse, mille järel on võimalik leida kirg ja tunda rõõmu hommikusest ärkamisest. Sogasesse vette paari tilga vee lisamisest puhtust ei teki, vaid anuma täieliku tühjendamise järel saab selle täita uue ja selge eliksiiriga. Mõistus, kes kardab positsioonist loobuda, lepib pigem sogase vee kui tühja anumaga.  

 

Kas sina lepid positsiooni ja identiteeti hoidmisega või oled valmis süvapuhastuseks?    

 

Südamest südamesse mõistmiste ja julgete katsetamisteni!


Chandaa  

facebook: chandaa/vaimnevabadus
instagram: chandaa/vaimnevabadus

 

Artikli autori kohta leiad lisainfot ka meie Tegijate nimekirjast!

 

 

Liitu meie uudiskirjaga!

0 kommentaar(i) "Süvapuhastus kiirteel"

Kirjuta kommentaar

Copyright © 2017-2019 hingekompass.ee

Setup Menus in Admin Panel

X
X
X