fbpx

Sri Bhagavan: Te olete tulnud siia ilma selleks, et mängida

Kuldne Ajastu Eesti (endine Ühtsuse Keskus) korraldab 9. detsembril 2019 Tallinnas Sri Amma ja Sri Bhagavani initsieeritud kursust “Õnne teekond”. Kursusel lahustatakse sisemisi programme ja blokke, mis ei lase sul olla õnnelik ning toimub nihe teadvuses ehk virgumine. Kursus toimub otseülekandena Indiast eestikeelse järeltõlkega. Kursust viivad läbi Sri Amma ja Sri Bhagavani õpilased.

 

Rohkem infot kursuse kohta ja registreerimine: www.onenessestonia.ee/onneteekond

 

Loe väljavõtteid Sri Bhagavani õpetustest elu mõtte ja faaside kohta:

 

4 elu faasi

 

Sri Bhagavan: Põhiliselt olete te siin selleks, et nautida. Miks on Universum üldse olemas? Kas sa pole näinud Shiva Nataraja tantsu? Ta lihtsalt tantsib, kas pole? See on loomise tants. Ta lihtsalt ülistab elu. Sarnaselt tuleb igaühel mõista, kuidas elu tunda. Mida sa oma teel ka ei kohtaks – võta see vastu ja naudi seda. Sa pead looma seda, mida sa soovid.

Elu võib jaotada nelja faasi. Esimesel faasil sinult oodatakse teadmiste omandamist ja oma keha tervena ja tugevana hoidmist. Sellel eluetapil tuleb sul keskenduda haridusel, oskuste omandamisel ja tulevikuks ettevalmistumisel.

Teisel etapil tuleb luua materiaalset heaolu, perekonna, sünnitada lapsi, täita oma kohustusi perekonna suhtes, nautida maailma ja täita oma soove.

Kui sa tõesti oled täitnud oma elus kõike, siis kolmandal faasil janu katkeb. Sellel etapil sa võid olla oma perekonnaga koos, kuid sa ei peaks olema sellesse kiindunud. Sul tuleb teenida maailma. Sa pead hoolitsema inimeste eest, kuid selles ei tohi olla midagi isiklikku.

Oma elu viimasel etapil ei tohi sa olla maailma kiindunud. Sel faasil otsid sa vabanemist. Sa ei saa jääda elama esimeses elu faasis, kuna see muutub kiiresti mõttetuks. Seepärast peab liikuma järgmisesse faasi ja võtta vastu oma naudinguid ning valu. See kaotab samuti mõtte ja siis sa lähed üle kolmandasse faasi – inimeste teenimine. Pärast seda jõuad sa vabanemise juurde.

Kui sa virgud, siis need samad mäed, samad tähed, mida sa oled varemgi näinud, hakkavad hoopis teistmoodi välja nägema. Sa saad kergelt seda maailma nautida ja kergusega siit lahkuda. See on elu mäng. Kuid sina võtad seda väga tõsiselt. Peab juhtuma vabanemine tööst. See ei tähenda, et ei pea enam tööd tegema, sa lihtsalt ei näe seda enam tööna. Sa näed seda mänguna.

Sul tuleb kõike seda näha mänguna. Sa pead teadma, et kõigel on üleminek, kõigel on oma lõpp, kuna miski pole püsiv. Kord muutub kaoseks ja kaos muutub korraks. Nõrgast inimesest võib saada tugev, tugevast nõrk. Targad inimesed võivad muutuda arututeks, arutud saavad targaks. Armastus võib muutuda vihaks ja viha armastuseks. See on Universumi seadus. See ei saa asjade käekäiku peatada. Sul tuleb seda vastu võtta. Kui sa võtad seda vastu, siis sa hakkad elu nautima. Sa hakkad mängima eluga. Selles ongi elu võlu. Kokkuvõttes meenutab see kõik sibulat: sa koorid ja koorid ning lõpuks ei jää midagi alles.

Analoogselt, kui sa läbid elukogemusi, koged teadvust, Jumalat või midaiganes, lõpuks sa tunned, et midagi ei ole peale vaikuse. Elu on müsteerium, mida tuleb kogeda, mitte mõistatus, mida lahendada või millest aru saada. Ongi kõik. Kõik sünnib sellest vaikusest ja läheb vaikusesse tagasi. Sina lähed samamoodi lõpuks sinna vaikusesse tagasi, kust sa tulid.

 

 

Elu mõttest

 

Sri Bhagavan: Elu mõte on elada. Elul ei saa olla ühtegi teist mõtet. Mida tähendab “elada”? Sellest ei ole teil vähimatki ettekujutust. Valgustumine tähendab aidata teil elada. Praegu te ei ela üldse. Te mõtlete, et olete elus, kuid tegelikult mina ja dasad (Sri Bhagavani lähedased õpilased, kes viivad seda tööd edasi) näeme, et olete surnud. Meil on tegemist surnud inimestega. Ainult siis, kui te valgustute, hakkate te elama. Te ei tea, mis on “elamine” ja et see ongi elu mõte.

Te olete tulnud siia ilma selleks, et mängida ja nautida elu. Kuid tundub, et keegi ei mängi. Kõik on tõsised ja see on jama.  Mõelge selle üle. Miljardid aastat loomist, keeruline protsess ning kõik see sai olema. Ja mida teie oma eludega teete? Te istute kontoris, teete märkmeid paberile ja teete veel midagi. Mis asi see on?

Te sünnite, lähete kooli, kus peate palju asju omandama, teete kodutöid, siis armute kiiresti, abiellute kiiresti, saate lapsi, viite neid kooli, seisate bussipeatuses oma lõunapakiga, tormate kuhugi, siis tulete koju väsinuna tagasi ja teil ei ole isegi aega, et oma abikaasaga suhelda. Mis asi see on? Teie elu on lihtsalt jube.

See on ime, et te jätkate elamist ja isegi ütlete, et naudite elu. See on suur ime. Ma näen, et kogu maailm on täis imesid ja see on ime, mida te ise teete. Te olete kiindunud varasse – kas te teate, et see on ime? Kuidas võib keegi olla millessegi kiindunud, on ime, kuna kõik on tühjus, te olete tühjad, kuid teile tundub, et vara on miski kindel ja olete sellesse kiindunud.

Nii jätkate te nende imede loomist ja elu läheb edasi, see pealiskaudne elu. Te saavutate mingit nime või kuulsust ja olete sellega väga rahul või tahate rohkem nime ning kuulsust. Mis see kõik tegelikult on? See on surnud. Nii nagu on mateeria surnud. Kõik need asjad on surnud, nendes ei ole elu. Te ei ela üldse. Kahjuks te isegi ei tea, mida tähendab elada. Teile tundub, et see ongi elu.

Ma ei ütle teile mitte teha kõiki neid asju. Te võite nende tegemist jätkata, kuid siiski teil tuleb elada. Te võite käia kontoris, te võite seal kõiki neid toiminguid teha, te võite kanda lõunapakikesi endaga kaasas, joosta bussi peale. Me oleme loonud kohutava ühiskonna, kuid ka sellise ühiskonna puhul on võimalik elada. Aga kui te ei suuda elada, siis milleks üldse kõik?

Mind kurvastab see, et te ei ela. Selleks me teemegi kogu seda tööd, et aidata teil elada, aidata teil mõista seda, milleks te siia tulite. Te olete siin selleks, et veeta hästi aega… mängida. Elu on mäng. See on ilus mäng ja teil tuleb õppida seda mängu mängima, siis mängima seda. Kuid te kõik olete surmtõsised. Te olete tõsised kõige puhul, mis teiega elus toimub. Kui miski ei lähe nii, nagu soovite, siis teil kohe kaob ind. Kui tegemist oleks mänguga, kas teil kaoks ind? Ei.

 

Seega ainus viis teid elama sundida on muuta teid valgustunuteks. Teist teed ei ole. Milline on valgustumise vorm, ei ole nii oluline.

 

Loe rohkem ja registreeru juba 9. detsembril toimuvale kursusele “Õnne teekond”: www.onenessestonia.ee/onneteekond

 

© MTÜ Ühtsuse Keskus

Carolina Daineka

 

Liitu meie uudiskirjaga!

0 kommentaar(i) "Sri Bhagavan: Te olete tulnud siia ilma selleks, et mängida"

Kirjuta kommentaar

Copyright © 2017-2019 hingekompass.ee

Setup Menus in Admin Panel

X
X
X