fbpx

Sri Bhagavan: Muutuda on võimatu

Ühtsuse Keskus korraldab 15. oktoobril Tallinnas otseülekandega Indiast 1-päevast virgumise kursust “Õnne teekond”, mida viivad läbi vaimse õpetaja Sri Bhagavani initsieeritud õpilased. Kursusel toimub nihe osalejate teadvuses ehk virgumine. Rohkem informatsiooni kursuse kohta: www.onenessestonia.ee/onneteekond 

Sri Bhagavan (70) on Indiast pärit vaimne õpetaja ja Ühtsuse Ülikooli asutaja, kelle põhieesmärk on aidata inimkonnal vabaneda kannatustest. Tema kursuseid ja protsesse on läbinud miljonid inimesed üle maailma, sh kuulsused nagu näitleja Hugh Jackman, moekunstnik Donna Karan, kirjanik ja koolitaja Tony Robbins jpt.

 

Avaldame väljavõtteid Sri Bhagavani õpetustest, mis aitavad meil paremini mõista oma olemust ning vaimset teekonda.

 

Küsimus: Bhagavan, kuna keskendumine on meditatsioonide ajal oluline, siis millist nõu saad meile anda meie kontsentreerimisvõime tõstmiseks ja mõtete paremaks kontrollimiseks?

 

Sri Bhagavan: Ühtsuses me talitame teisiti. Me ei ürita kontrollida mõtteid, kuna me ei usu sellesse, et see, kes kontrollib, üldse eksisteerib. Meie sisemine kontrollija on illusioon. Kui illusioon kaob, siis te virgute või valgustute. Niisiis me ei suuna kontrollijat. Kõik, mida me palume, on jätkata oma mõtete jälgimist. Hämmastav on see, et kui te jätkate oma mõtete jälgimist, siis nad ei põhjusta teile muret ning teie kontsentreerimisvõime tõuseb loomulikul kombel. Näiteks, te keskendusite mistahes objektil. Nüüd, kui te jälgite oma mõtteid, nad aeglustuvad ega häiri teid, ning kontsentreerimisvõime paraneb automaatselt.

 

Me ütleme, et meditatsioon toimub, keskendumine toimub, mitte te mediteerite või te keskendute. Me näeme, et kui me oleme liiga tugevalt keskendunud virgumisel või valgustumisel, siis selline keskendumine on takistus virgumise teel. Selline keskendumine on hea teatud eesmärkide saavutamiseks, kuid ei aita teil virguda. Me kasvatame teis teadlikkust selleks, et keskendumine paraneks loomulikul kombel ja ühtlasi te virguksite. Teil tuleb õppida iseennast jälgima. Ühtsus õpetab olema teadlik iseendast ning jääma kõigega, mis toimub sisemaailmas, mis see ka ei oleks. See on Ühtsuse tuum.

 

 

Küsimus: Palun selgita meile, miks on sisemine ausus oluline ja kuidas on see seotud Kohalolekuga.

 

Sri Bhagavan: Sisemine ausus on instrument, mis võimaldab meil näha seda, mis toimub meie sees. Sisemine ausus ei seisne hinnangute andmises, selgitamises – see on lihtsalt selle nägemine, mis toimub meie sees. Mida sügavamale te lähete oma sisemaailmas, seda rohkem te avastate seal jubedaid asju. Te leiate sealt hirmu, iha, viha, armukadeduse, kadeduse. Seal ei ole armastust. Seal ei ole sidet. Te näete palju jubedaid asju ning teile ei pruugi meeldida see, mida te näete, kuid teil tuleb jätkata selle nägemist, mis on teie sees.

 

Teatud hetkel te teadvustate, et see, mida te avastasite endas, on olemas igas inimmõistuses. Isegi mitte ainult inimmõistuses, vaid kõik see oli alati olemas alates hetkest, mil inimene tekkis. Te hakkate nägema inimmõistuse aspekte – neid, mis on aastatuhandeid olemas olnud. Mõistus ei ole muutunud. Aju ei ole samuti nende aastatuhandete jooksul suurel määral muutunud. Seal on ihkamine, viha, kadedus, puudub armastus. Objektid on muutunud, kuid struktuur on jäänud samaks. Varem te kartsite tiigrit ja nüüd aktsiaturgu.

 

Siis te avastate, et muutuda on võimatu. Kui võimatus muutuda tabab teid, mõistus jääb vait. Ilma pingutusteta, ilma energiakuluta te loomulikul kombel leiate endas lepituse, millele peagi järgneb armastus ja ka Kohalolek. See ongi side sisemise aususe ja Kohaloleku vahel. Kui te hakkate järgima ka välist ausust, siis teie kasv saab olema väga võimas. Samas on väline ausus ka ohtlik. Seetõttu ma ei soovita teil välist ausust praktiseerida nii kaua, kuni teil ei jätku selleks julgust.

 

 

Rohkem Tallinnas tuleva kursuse kohta: www.onenessestonia.ee/onneteekond

Rohkem Ühtsuse Keskuse kohta: www.onenessestonia.ee

© MTÜ Ühtsuse Keskus

Tõlkis ja toimetas: Carolina Daineka

 

 

Liitu meie uudiskirjaga!

0 kommentaar(i) "Sri Bhagavan: Muutuda on võimatu"

Kirjuta kommentaar

Copyright © 2017-2019 hingekompass.ee

Setup Menus in Admin Panel

X
X
X