fbpx

Kasvamise saladuslikud keerdkäigud

Ühel viivul, kui olime kõik tegevused lõpetanud varem kui tavaliselt, vaatasime teineteisele nõutult otsa.

„Mis nüüd saab?” nõuab tuttav nägu mulle tüdinult otsa vaadates, justkui oskaksin raputada varrukast lahenduse.
„Mul on idee,” kuulen eemalt lähenevat häält.

Hele kogu liigub kõigi keskele, et haarata kohalolu. Tema saabumine lõpetab süvenevas vaikuses tagasihoidlikumagi sosina.

„Mul on midagi uut, mida siiani pole me veel teinud,” teatab huvipakkuv kogu. „Me kaotame mälu ja fookuse, et kaduda iseendast. Unustame põhjuse, kes oleme ja miks.”

Kogu teeb lühikese pausi. Köitvad pilgud janunevad uue mängu järele, oodates põnevusega millegi värske saabumist.

„Polaarne maailm, kus mäng aset leiab, võmaldab läbi unustamise kogeda kõike, mida muidu keegi teist ei valiks. Iseennast mäletades, on meile loomuvastane ennast vähendavalt tegutseda. Kuid selles rollis saate valida vabanemise, kus mõttest saab tunne ja tundest ülim manifestatsioon – nimetagem seda reaalsuseks.”

Kuskil kostub sagimist ja kerkib üles uus küsimus: „Mis selle mängu mõte on?”

„Koguda tunnetusteanumasse võimalikult palju kogemusi,” teatab kogu. „Selle saavutamiseks kustutame oma mälu nii sügavalt, et oleme valmis kõike ikka uuesti ja uuesti alustama. Mäletamata mängureegleid unustame kodu ja kodutee.”

„Mis siis saab, kui oleme kõike korduvalt alustanud ja siis jälle lõpetanud, nii ikka ja jälle aina uuesti ja uuesti,” küsib keegi meie seast. „Kas siis jääme igaveseks kadunuks rutiini põimitud haardesse?”
„Jah, kuidas leiame kaotatud kodutee?” kostub uus hüüe lähedusest.

„Me saame mängu kehad, mis annavad aimdust teelt kõrvale kaldumisest. Kui kehad väsivad või rikki lähevad, siis teate, et olete valel teel ja kaugenete kodust. Kui reeglit ikkagi eirate, siis kukute korraks mängust välja, kus saate paar vihjet ja mälestust uuesti valminud kehaga kaasa.”

„Mäng kestab täpselt nii kaua, kui kõikidel mängijatel tuleb kõik meelde. Sel hetkel kukuvad valemüürid ja pudeneb illusioon, mida mänguajal teile pidevalt sisestatakse. Illusiooni sügav kummardamine hoiab mängu aktiivsena; mäletamine toob aga tagasi koju, kus praegu oleme.”

 

***

 

Kohalolu kadumine viib olemise lihtsuse, lubades tunda üksindust ja igatsevat valu. Miski närib hinge, saamata aru mis. Tervis kisub kiiva ja rahulolu vajub unustustehõlma. Me oleme kadunud!

Keegi esitab küsimuse. Kuulen vaid väikest lõiku, sest mu tähelepanu on hajunud. Mineviku- ja tulevikumõtted röövivad pikalt otsitud vihje.

Elulised probleemid, mis põimunud kasvamise saladuslikesse keerdkäikudesse, vajavad lahendamiseks kohalolu ja suurema pildi nägemist. Nende puudumisel kaob olukorra juhtimisvõime, muutudes nii iseendale kui ümbritsevale suureks kaoseks.

 

Küsimuse kuulmine viib peateele

Kui kuuled küsimust, kas jääd vastuse juurde või lisad kaasa pika jutu, millel puudub igasugune seos esitatud küsimusega?

Maailm, kus elame, on täis vastuseid, mis muutuvad nähtavaks vaid õige küsimuse esitamisel. Kuna inimese algupärane loomus on piiratud vaatevälja ja arusaamaga, kus öeldud sõnast või lahendamata olukorrast võib saada kannatus; siis oleme varmad mõistma hukka küsija, kuna pole väärilised mõistma tõe väärtust.

Nii kallan küsija üle pikkade seletuste ja vabandustega, et ometi minust valet muljet ei jääks. Lisan veel mitmed pikad laused, et end süüst puhtaks pesta, – teadmata millisest, olen ometigi kaardunud süütunde koorma all – sest infot tuleb kui rägastikulisest kosest tulvavett, mis pärast tormi valla pääsenud.

Mõttetu vadin paneb pea valutama, kuid enam ei saa peatuda. Niikuinii tahab küsija mind vaid kritiseerida. Oo õilis migreen, tule nüüd ja luba peituda sinu kaisutavas haardes. Lisan enda julgustuseks veel mõned õigustavad faktid, et tümitada kõneleja vaikima. Saabunud vaikus tervitab pimestava juhmuse kohalolu, mis varjab küsimusse kodeeritud salapärase vihje peateele jõudmiseks.

 

Kas oled võimeline kuulma küsimust kriitikavabalt?

Küsimuses kuuleme tavaliselt seda, mida äratab valukoht. Nii võivad tunduda teiste küsimused hukkamõistu ja kiusavate tagamõtetega, kuigi alateadvuses võib kuuldu avada uue ukse kasvamise teel.

Enda väljavabandamine ja õigustamine on vajalikud vaid iseendale. Kõrvalseisva publiku jätab see täielikult külmaks. Me vabandame ja õigustame end vaid selleks, et siluda oma ebakindlust, röövida tähelepanu või leida andestust iseendalt oma eksimuste ees.

 

Nähtamatud lõksud pidurdavad enesekasvu

Oleme harjunud summutama kasvamise ebamugavust, mis tunnistajaks nähtamatutele lõksudele, harjumuspärase tegevusega. Noorem generatsioon usub nutiseadme jõusse, selle väesse kustutada lahendust vajavad probleemid igaveseks. Eakas generatsioon on jäänud truuks väljatöötatud meetodile, peites näo ja kõrvad varem leiutatud ekraani – televiisorisse või ajalehte. Peamiseks tagajärjeks kadunud või taandunud kuulmis- ja/või nägemisvõime. On vahepealseid, kes kõiguvad ühe ja teise vahel või neid, kes tapavad probleeme üleahnitsetud töö või mõne muu sõltuvusega. Oleme unustanud, et põgenemine on vaid ajutine ega vii lahenduseni.

 

Tehtu tuleb alati bumerangina tagasi!

Kõik mõtted ja teod läbivad alanud ajastul nn musta augu, mille tulemusel saame kõik väljasaadetu endale sajakordselt tagasi. Seega on ajastu, kus vaja sügavalt mõelda enne tegutsemist. Soovitav on vabaneda negatiivsetest tunnetest, sest need toovad sajakordse võimsusega negatiivsust juurde; ei kellegile teisele peale iseenda.

Jäädes kinni nõrgestavatesse emotsioonidesse, nt solvumine, frustratsioon, viha, kurbus, stress, lõhume oma keha. See tähendab väljenduvat haigust, mis võib tekitada piiranguid, valuaistinguid ja hääbuvat jõudu. Nii on muutunud jäikus ja paindumatus uue aja haigusetekitajateks, kus kauge suure pildi nägemine ja puudu muutumisvõimest.

 

Kasvamise toetuspunktid

Kasvamiseks nimetame erinevate kogemuste saamist ja nende läbimist. Mõistmine ja tänulikkus on praeguse ajastu parimad toetajad, mis annavad oskuse ja võimaluse kasvamiseks ehk edasiliikumiseks. Kui inimene mõistab, et elus kogetavad ebamugavused pole saadetud talle karistuseks vaid lahendamiseks ja enda edasiliikumiseks, siis tekib tänutunne iga uue tehtud sammu üle.

Mäletagem, et iga lahendatud ülesanne muudab meid avatumaks, tugevamaks, vastupidavamaks ja kogenenumaks. Polaarsele maailmale omaselt õpetatab see kasvama paremuse suunas läbi raskete olukordade ja inimeste. Kaaskond on tulnud meid vaid toetama enda tunnete täielikul kogemisel.

 

 

Leitud fookus ja kohalolu avavad kasvamise saladuslikud keerdkäigud

Leitud fookus aitab hoida tähelepanu lahendamisel, mis vabastab kasvamise käigus üleskerkinud keerdkäigud.

Keerdkäigud ehk valusad kogemused vajavad tervendamist. Ükskõik, kas mäletame või oleme unustanud seiga, kus saime haiget, ärritusime, vihastusime, solvusime või ütlesime midagi halvasti, kannab alateadvus kõik läbitöötamata tunded usinalt mälupanka. Mida rohkem mäletame, seda enam saame vabastada allasurutud ehk peidetud tundeid, mida oleme endasse talletanud.

Selle saladusliku laeka avamiseks võib kasutada rännakumeetodit, millega tuuakse üles peidetud tunded, mis vajavad tervendamist.

Allasurutud tunnete lahustamiseks ehk tervendamiseks sobib hästi AUM-tehnika, muutes võimalikuks kohalolu ehk meditatsiooni, mis lubab mäletada, kes tegelikult oleme ja milleks sündisime.

Keerdkäigule otsavaatamine ja selle tunnistamine vajab julgust ja pealehakkamist. Isegi siis, kui tunneme end täielikult üksi, pole me tegelikult kunagi päris üksi. See tähendab, et on alati keegi või miski, mis toetab astuma sammu enesekasvu suunas.

 

Ennekõike tegutsemine ja enese eest seismine

Suures eluseikluses on vaja sageli meenutada enese eest seismise tähtsust, mis on suurim kummardus oma kehale, hingele ja vaimule. Enda vajaduste austamine saab alguse oma kitsaskohtade tunnistamisest, millele järgneb tegutsemine enesekasvu suunas. Nii astume sammu lähemale enda keerkäikude tuhmumisele.

Saladuslikke keerdkäike on võimalik ennetada ja vähendada frustreerivate olukordade oskusliku eemaldamisega. Tegutseda on vaja armastaval tasandil, nii iseenda kui teiste suhtes. Mis tähendab, et lubame kõigil kogeda neile vajalikke õppetunde ja austame enda vajadusi.

Peamine, et oleme valmis tunnistama ja muutuma, sest kõik saab alguse iseendast. Muutes oma negatiivseid harjumusi, kõrvaldame kasvamisteelt salapärase keerulisuse. Küsi selleks nõu lähedaselt, kel kogemus; osale endale sobivas töötoas või vii sisse muutused ise.

Kergeim tee hea ja terve olemiseni käib läbi mõistmise ja tänulikkuse. Seetõttu olgem mõistvad ja toetavad alanud ärkamiseajastul, kus uueks õppetunniks koostöö, avatus ja suhtlemis- ehk jagamisoskus.

 

Elagem toetuses ja tingimusteta armastuses

 

Südamest südamesse mõistmiste ja julgete katsetamisteni!
Chandaa

FB: Vaimnevabadus

Instagram: Vaimnevabadus

 

Liitu meie uudiskirjaga!

0 kommentaar(i) "Kasvamise saladuslikud keerdkäigud"

Kirjuta kommentaar

Copyright © 2017-2019 hingekompass.ee

Setup Menus in Admin Panel

X
X
X