fbpx

Harfiteraapia

 

Harfi ajalugu

 

Harf – see on üks maailma vanimaist muusikainstrumentidest. Harfi esivanemaks on peetud puust vibu, mille pingestatud nöör heliseb ja kuju meenutab harfi looka. Harfi kujutisi leitakse väljakaevamistel iidsetest sumeri asulatest.
See kinnitab, et harf ilmus juba inimsoo koidikul.

Paljude iidsete rahvaste juures kasutati harfi sakraalsete kommete ja tseremooniate läbiviimisel, pillile omistati maagilisi omadusi. Kreekas arvati, et harfihelid loovad taevast ja maad, jumalaid ja surelikke ühendava redeli. Egiptuses ja Süürias oletati, et harf avad uksed paradiisi ja sellepärast kaunistati harfe väga luksuslikult: kaeti kulla või hõbedaga, inkrusteeriti elevandiluu ja vääriskividega.

Keskajal hakkasid harfi mängima mungad ja vaimulikud, kuid temasse kiindusid ka aristokraadid. Elegantne instrument, mis meenutab tohutu liblika tiiba. Väärikas heli ja pehme hõbedane tämbr … Üks ilusamaid, poeetilisemaid ja salapärasemaid muusikainstrumente.
Harf on inspireerinud luuletajaid ja muusikuid, täitnud armastusega (Heleni kommentaar: armastuse tolm kõlaks eesti keeles kehvasti) romantilisi südameid.

 

Harfi lummavad helid ei saa jätta kedagi ükskõikseks.
Selle näppepilli sügav, justkui ebamaine kõla, õhutab kujutlusvõimet ja sunnib nõustuma uskumatute legendidega pilli jumalikust päritolust. Harfi mängides kasutatakse sageli glissandot – sõrmede kiiret libistamist üle keelte. Seejuures tekib sädelevat koske meenutav helide kaskaad.

Harf kuulub iga sümfooniaorkestri koosseisu. Paljud klassikalised heliloojad (W. Mozart, C. Debussy, G. Händel, S. Vasilenko, R. Glière jt.) on loonud kontserte harfile ja orkestrile. Huvitav on, et harf suudab imiteerida ka teisi instrumente – flööti, klavessiini või kitarri.

 

Harfiteraapia

 

Oma maagilise heliga on harf võimeline looma imesid, tervendama,
tooma hinge harmooniat, Tervendavate Helide Keskus - Harfiteraapiapuhastama mõtteid.
Juba Pythagoras kasutas harfi heliteraapias.

Kaasaegse harfiteraapia rajajaks on muusikaprofessor ja filosoofiateaduste doktor Ron Price (1940-2013), kes juba 70ndatel aastatel viis selles valdkonnas läbi teaduslikke eksperimente.
Koos harfimängija Liz Cifaniga lõi ta projekti „Healing Harps”, mille käigus uuriti elava harfimuusika mõju inimorganismile.

Price tuvastas, et harfimuusika mõjutab positiivselt mitmesuguste neuroloogiliste haigustega patsiente, aitab leevendada valu, vähendada stressi ja ärevust.

Omades laia helide diapasooni, on harf võimeline tekitama vibratsiooni kogu inimkehas. Vibreeriva keele heli võetakse vastu keha läbiva lainena – vibratsioon läbib kudesid ja rakke, andes inimkehale positiivse sensoorse stimulatsiooni.

Harfiterapeudi roll on kuulda inimese hinge muusikat, unikaalset sisemist sümfooniat ja kanda see üle oma harfi keeltele.
Selle kõla aitab kuulajal ühendust võtta oma sisemise allika ja rütmiga ning häälestab kogu organismi ümber harmoonilisemasse laadi.

 

Tervendavate helide keskuses on kontserdisari, kus mängivad koos harf, gong ja klaver.
Täpsemat infot saate vaadata siit.

 

Tervendavate Helide Keskus
www.helid.ee

 

Tervendavate Helide Keskuse kohta leiad lisainfot ka meie Tegijate nimekirjast!

 

Liitu meie uudiskirjaga!

0 kommentaar(i) "Harfiteraapia"

Kirjuta kommentaar

Copyright © 2017-2019 hingekompass.ee

Setup Menus in Admin Panel

X
X
X