fbpx

Kaotatud vaimsus – alustame päris algusest

Pärast maailma loomist hakkas kõik kasvama ja eksisteerimise mõtteks sai evolutsioon.
Inimese ilmaletuleku põhjuseks sai emotsioonidest juhitud kogemuste saamine. Eesmärgiga areneda kõrgema eksistentsi tasandile, kus temast saab tasakaalukas emotsioonide juht.

Elust ellu maadlev inimene avastas, et liigne tundlikkus segab nn mugavustsoonis olemist.
Selle lahenduseks sündis moodne maailm, kus loodi tablett tundmise leevendamiseks. Aja möödudes unustas tuimestatud inimene oma sündimise põhjuse. Kuid haigused, mis on visad tärkama, kui kevadlilled pärast lumeminekut, ei jätnud moodsat inimest rahule.

 

Kaotatud meelerahu taastamiseks kaevuti iidsetesse teadmistesse, kust loodeti leida abi.

 

Tükkideks rebitud hinged ja unarusse jäetud vaimumaailm kerkis kui lahvatanud vulkaan taas maapõuest, mis ehmatas loomariigi valitseja taanduma.

Tasahilju meenus inimmeelele oma eksistentsi eemärk. Kuid nüüd oli hilja – saladused kerkisid järgemööda pinnale. Ühisteadvusse valla pääsenud mälestused külvasid halastamatult vaikselt põksuvatesse südametesse hirmutunnet, jätmata ühtegi hingelist rahule.

Tõe silmapiirile jõudnud maailmakodanik adus korraga teda ümbritseva maailma valu. Füüsiliselt väljakannatamatu emotsioon vajas vaigistamist. Valu leevendajaks leiti sõltuvused, mis lubasid helget põgenemisteed. Nauding jäi hetkeliseks, sest aastate möödudes muutus sõltlane hiljutisele avastusele immuunseks.

 

Uue lahenduse pakkus virtuaalmaailm, kes lubas põgeneda unistustemaale.

 

Üksteise võidu püüti asendada reaalsus segamatu illusiooniga. Imeline päästja, arvuti, lubas kustutada silme ees terendavad ebamugavused. Algas eitamise ja teineteisele näpuga näitamise ajastu.

 

Vaimsus kui trend

Illussoorse maailma hüvedest hoolimata, vajas tehnikaajastusse takerdunud inimene üleskerkivate probleemide lahendamiseks nõiavitsa.
Nähes, et osad tõusid vaimsuse toel oma probleemidest kõrgemale, otsustas üks osa pealiskaudselt ahmida endasse lugematul hulgal vaimsusega seotud töötubasid, koolitusi ja muid seltskondlikke aktiivsus.

 

Kiirelt arenevas Eestis, kus uuendused on oodatud avasüli, oli sündinud uus kõrgtrend, vaimsus.

 

Paraku unustasid iseendas tasakaalu leidnud avalikustada ajalukku mattunud vaimsuse saladuse: vaimsus tähendab teadlikku kasvamist, iseendaga tegelemist ja aktsepteerimist, mitte iseenda eest põgenemist.

Väsimus vaimsest liikumisest tuli oodatust rutem, sest kellegi pärast või kellegile tõestamiseks vaimsetest praktikatest osavõtt ei toonud kauaoodatud parenemist.
Liigset väsimust võis tekitada blokeerunud energia ehk kuhjunud probleemid, mida alateadvus kiivalt eiras. Inimesed polnud valmis tööks iseendaga, rääkimata enda hingehinnaga varjatud saladuste tunnistamiseks. Vastandina vaimsusele tõusmisest, algas harrastajate põgenemine iseendi eest.

Chandaa

 

Uueks valikuks sai loobumine, mida täitis viha ja pettumustunne. Tugev energia kannustas otsima süüdlast väljastpoolt ning vaimsust pihuks ja põrmuks lausuma.

 

Kõik tekkinud haigused tundusid korraga ebaõiglaste karistajatena. Hoolimata tõest, et haigused on loodud toetama inimese arengut, hirmutavad füüsilised vaegused meid surmani.
Mugavusi kummardavate olevustena vajame tõuget silmade avanemiseks. Kuid sügav eitus haigusest kui olukorrale muutust vajavast sõnumist, ei luba kasvada iseendani.

 

Ärganud rass

Ärganud rass ehk vaimutöö huviline ei lase end kanda kaasmaalaste arvamusest. Ta teab, et vaimsus tähendab nüüd ja siin olemist, kus iseendaga tegelemine ehk endasse kaevumine on möödapääsmatu, evides osa igapäevaelust.

 

Vaimselt ärganu loob probleemist võimaluse hetkeolukorra parendamiseks.

 

Ta usub, et tema ellu saadetud inimesed on tulnud teda õpetama.
Tema maailmapildis puudub hukkamõist, kus teiste väljaöeldu tundub tõe asemel karmi solvanguna. Kaaskodaniku pahameele ja hirmu jätab ta omanikule, nõustudes maiste emotsioonide omamise luksuse ja sünniõigusega.
Enda vigade nägemiseks ja nendest õppimiseks lubab ärganu teistel endale nn peegliks olla – kõik käib läbi iseenda ses peeglitaguses maailmas.

 

Vaimse inimese pühaks usuks on sisetunne.

 

See on kriitikavaba usaldus iseendasse. Siin pole kohta kriitikaväel ja laimul, sest need on kui januste karje hüljatud kõrbes, mis saanud alguse hirmu tühjast ja kustunud hüüdest.
Vaimne inimene järgib oma südame, mitte ego vajadusi. Teda ei huvita teistest parem või rohkem olla, ta vajab südamesoojust ja elu nautlemise väge.

Teades oma väärtust, lubab vaimne elanik edu oma ellu.
Olles tänulikkuse kummardaja ja ülim aktsepteerija, tunneb ta kadeduseta rõõmu kõikide edust.

Kuulsuselaine ei kanna teda üleolevusele ega ihade orjusesse nagu ego tasandil sõudjat.
Ta ei hävita ennast teistes kaastunde tekitamiseks, et seeläbi rohkem tähelepanu saada.
Ta on piisav kõiksuse olemises.

 

Elu on suurim kingitus, mis teenib tänutunnet.

 

Maailmas, kus oleme kõik üks, on igal ühel õigus oma arvamusele, isegi kui see meie omast mööda läheb, jääb vaimsuse kõlavaks kajaks.

 

 

Chandaa
FB:Maahinge sõnumid ja sündmused

 

Õpituba algajatele „Meditatsioon vs rännak”
02.04.2019 kell 18.00
FB: maahingele

 

 

Liitu meie uudiskirjaga!

0 kommentaar(i) "Kaotatud vaimsus - alustame päris algusest"

Kirjuta kommentaar

Copyright © 2017-2019 hingekompass.ee

Setup Menus in Admin Panel

X
X
X